Norvég politológus: A Nyugat lassan kész beismerni a vereségét Ukrajnában
Glenn Diesen szerint vége a hosszú ideje tartó manipulációnak; a politikai és médiaelit kezd narratívát váltani, ahogy az ukrán proxyháború a végéhez közeledik.
A Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) kuratóriumi tagja, az Alapjogokért Központ főigazgatója a II. Kárpát-medencei magyar médiatalálkozón mondott beszédet.
Szánthó Miklós beszédét azzal kezdte, hogy kijelentette, Magyarország a globális trendek alóli lokális kivétel lett. Mint mondta, a kétezres évek közepéig pedig a véleményformálás monopóliuma a balliberális oldal kezében volt, ám ez mostanra megváltozott. Szánthó Miklós kijelentette, nem köszöntött be a liberális demokráciák globális győzelme.
Ma azt látjuk, hogy háborús időket élünk. A szomszédságban háború dúl, az energiaforrásokért harc van”
– közölte a KESMA kuratóriumi tagja, Szánthó Miklós úgy folytatta, a médianyilvánosság is fontos erőtérré vált.
Szánthó Miklós elmondta, nyugaton geopolitikában, valamint a nyilvánosságban, a populáris kultúra szférájában két, egymást kizáró világnézet feszül egymásnak.
A magát idealistának hirdető progresszió feszül neki a valóságot előtérbe helyező józan észnek”
– mondta a Magyar Nemzet tudósítása szerint Szánthó Miklós, aki szerint jelenleg úgy áll a dolog, hogy globálisan a liberális megközelítés van messze túlsúlyban.
Az Alapjogokért Központ vezetője úgy fogalmazott, hogy ehhez a liberálisok három cselt alkalmaztak: semlegesség, fake news, vádaskodás.
A KESMA kuratóriumi tagja felhívta a figyelmet, hogy pár éve kezdődött egy vita, ami súlyos kérdéseket vet fel a liberálisoknak a demokráciához való viszonyáról. Továbbá leszögezte:
Kijelentette, a harmadik csel lényege, hogy aki nincs velük, az nem demokratikus, nem jogállami mentalitású. Sőt, szerintük a liberálistól eltérő demokráciafelfogás nem is számít demokráciának.
Szánthó Miklós kiemelte: Magyarország e tekintetben is lokális kivétel lett a globális trendek alól, ahol valamennyi vélemény szabadon megjelenhet és terjedhet. Felidézte, hogy a rendszerváltás után a posztkommunista elitek ügyesen konvertálták át a negyvenöt éven át felhalmozott politikai tőkéjüket, a kétezres évek közepéig pedig a véleményformálás monopóliuma a balliberális oldal kezében volt.
– szögezte le, majd úgy folytatta, az egyensúlyi állapotot még nem értük el, de összességében azt kell látnunk, hogy mindazon vádakkal szemben, amit a baloldal megfogalmaz, nem jobboldali térfoglalásról, hanem a posztkommunista struktúrák lebontásáról van szó. A szakértő szerint a baloldalon abba születtek bele, hogy a média 90 százaléka balliberális és csak 10 százaléka jobboldali.
Szánthó Miklós szerint a liberálisok lenézik az embereket. Példaként említette, hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság korábbi elnöke a magyar miniszterelnökről szólva úgy fogalmazott:
Az Alapjogokért Központ főigazgatója leszögezte: a politikai testtartások is nagyon felcserélődtek az utóbbi időkben. Elmondta, míg korábban a baloldal küzdött az általános választójogért, ma gyakorlatilag tagadja a népszuverenitást, mélységesen lenézi az embereket, megveti a választókat, egyfajta posztmodern elitizmus jellemző rájuk; és populistának minősítik, aki az emberekhez akar szólni.
– nyilatkozta, majd azzal folytatta, hogy a konzervatív oldal lett a józan ész, az átlagos, nyugodt, folyamatos érzékenyítő forradalmaktól mentes életet élni kívánók, a szólásszabadság és a béke képviselője.
Az Alapjogokért Központ vezetője szerint „rá kell tudnunk mutatni, hogy a posztmodern liberalizmus valójában egy totalitárius ideológia, mert van egy képe arról, hogyan is kellene – szerintük – működnie a világnak, és ha erre valaki nemet mond, azt meg akarja semmisíteni”.
Nyitókép: Alapjogokért Központ/Facebook